Proficolor, s.r.o.

Firma Proficolor patří mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti protikorozní ochrany ocelových konstrukcí a technologických zařízení v České republice. V oblasti protikorozní ochrany působí od roku 1997.

Ve své činnosti se opírá o podstatnou část zaměstnanců vyučených v oboru malíř-natěrač a zaměstnanců s dlouholetou praxí v natěračském oboru. Kromě vlastní realizace protikorozní ochrany zpracovává dle zadávacích podmínek zákazníka i návrhy nátěrového systému. Při výběru a realizaci nátěrového systému může vyhovět požadavkům zákazníka na konkrétní nátěrovou hmotu počínaje syntetickými hmotami domácí výroby až po renomované zahraniční nátěrové hmoty, resp. doporučí nejvýhodnější nátěrový systém.
Technickým vybavením patří mezi nejlépe vybavené společnosti pro realizaci protikorozní ochrany. Svojí činnost dle využití techniky rozděluje do tří oblastí tak, aby byl obsažen celý trh s protikorozním ochranou.

První oblastí je realizace protikorozní ochrany na nových stavbách, kde tvoří základ budoucího objektu nová ocelová konstrukce. Pro tento účel má společnost zřízené dvě pracoviště s postavenými boxy pro realizaci tryskání a realizace nátěru. V těchto prostorách provádí tryskání a nátěr ocelových konstrukcí dopravovaných od výrobce ocelové konstrukce. Jedná se o pracoviště firmy Proficolor v Hospozíně u Velvar a Tuchlovice u Kladna.
Součástí takovéto realizace protikorozní ochrany je možné zajištění dopravy ocelových konstrukcí od výrobce do prostor společnosti Proficolor a následně odvoz natřených ocelových konstrukcí na stavbu. Společnost Proficolor disponuje vlastní dopravou, kterou může objednatel využít.

Druhou oblastí je realizace protikorozní ochrany při rekonstrukcích starých staveb postavených na bázi ocelových konstrukcí. Pro tuto činnost je společnost vybavena kompletními pojízdnými soupravami pro tryskání a realizaci nátěrů na stavbách. Součástí takového způsobu realizace je i zajištění přístupu k ocelovým konstrukcím a to buď formou lešení, závěsných nebo podvěsných lávek pro realizaci nátěrů mostů nebo pojízdných plošin.

Třetí oblastí je realizace protikorozní ochrany v mobilním boxu v blízkém prostoru budoucí stavby nebo mostu resp. v prostorech poskytnutých k tomuto účelu objednatelem. Realizace tryskání a stříkání probíhá v boxu, který je sestaven na místě určeném objednatelem v požadované velikosti. Maximální velikost boxu je : výška – 5,5 m, šířka – 5 m, délka – 40 m.

Předmět činnosti

Protikorozní ochrana ocelových konstrukcí a technologických zařízení.

Reference

 • realizace nátěrů mostu – Bratislava – Košická v rozsahu 120.000 m2 nátěrů – realizováno pro MCE Slaný s.r.o. Slaný a MCE GmbH. Linz
 • realizace nátěrů Sazka arény – celkem 34.000 m² – realizováno pro Metrostav a.s. – Divize 7 Praha
 • realizace rekonstrukce nátěrů Zimního stadionu Rokycany – 19.000 m2 nátěrů realizováno pro Skanska a.s. Praha.
 • realizace nátěrů – nová příletová a odletová hala – Letiště Praha – 60.000 m2 – realizováno pro Metrostav a.s. Divize 7 a Skanska a.s. Praha.
 • realizace nátěrů nádrží zásob ropy – H22,H23, H24 – celkem 80.000 m² – realizováno pro Metrostav a.s. – Divize 7 Praha
 • realizace nátěrů potrubí pro – Česká rafinérská Kralupy nad Vltavou – 12.000 m2 – realizováno pro Potrubí a.s. Praha
 • realizace nátěrů OK pro – Peugeot Trnava – 14.000 m2 – realizováno pro AXIS s.r.o. Hradec Králové
 • realizace nátěru mostu Pavlov – 7.000 m2 realizováno pro Metrostav a.s. Divize 7, Praha
 • realizace nátěru mostu Tošanovice – 14.000 m2 realizováno pro Metrostav a.s. Divize 7, Praha
 • realizace nátěru ocelových konstrukcí GLOBUS – Plzeň – 11.000 m2 realizováno pro Skanska a.s., Praha
 • realizace nátěrů plavidla – Somtrans – celkem 34.000 m² – největší plavidlo realizované v ČR – realizováno pro Česká loděnice a.s. Praha

Adresa

Radiová 1
102 00 Praha 10

Ičo: 25649868
Dič: CZ25649868

Kontaktní osoba

Ing. Ján Nandráži
ředitel

Email: nandrazi@proficolor.cz
Tel: +420 267 008 256
Mobil: +420 602 532 776