VÍTKOVICE STEEL, a.s.

VÍTKOVICE STEEL je předním evropským výrobcem za tepla válcovaných ocelových výrobků a jediným výrobcem těžkých ocelových plechů v České republice. Společnost je jediným výrobcem štětovnic v České republice a jedním ze dvou výrobců v Evropské unii. Produkty společnosti procházejí kontrolou kvality v našich vlastních akreditovaných testovacích laboratořích, které mají nejmodernější testovací zařízení.

Předmět činnosti

Hlavním výrobním programem společnosti jsou za tepla válcované tlusté plechy (rozsah tloušťky od 5 mm do 120 mm) dodávané v širokém spektru ocelových tříd. Společnost Vítkovice STEEL vyrábí kvalitní tlusté plechy například pro ocelové a mostní konstrukce, produktovody, konstrukce odolné proti atmosférické oceli, tlakové nádoby či offshorové konstrukce.

Společnost dále nabízí možnost zpracování za tepla válcovaných tlustých plechů na polotovary pro další mechanické zpracování. Ty lze použít i pro výrobu strojních součástí ve formě tvarových výpalků. Tyto tvarové výpalky jsou vyráběny na plamenových řezacích strojích s plazmovými hořáky, které mohou zajistit i přípravu pro sváření v podobě úkosů ve tvarech K, V, X, Y.

Štětovnice, vyráběné na těžké profilové trati společnosti Vítkovice STEEL, jsou klíčovým komponentem při zakládání staveb (základů budov, mostních konstrukcí apod.) a hrají důležitou roli při budování protipovodňových zábran.

Reference

Společnost Vítkovice STEEL dodala materiál ve formě hrubých plechů nebo tvarových výpalků na velké množství výjimečných mostních objektů, rezidenčních i komerčních staveb a jiných architektonických skvostů po celé Evropě, ze kterých lze zmínit most Zwolle, nosnou konstrukci nádraží ve Frankfurtu, fasádu hotelu Radisson v Hamburku a mnoho dalších.

Štětovnice vyrobené společností Vítkovice STEEL byly použity při zakládání velkého množství městských staveb po celé Evropě a lze je nalézt snad v každém evropském přístavu. Pro obyvatele Prahy byly asi nejvýrazněji patrné při rekonstrukci Karlova mostu, kdy byly použity při údržbě pilířů mostu.

Adresa

Sídlo společnosti:
Českobratrská 3321/46, Moravská Ostrava, 702 00, Ostrava

Výrobní závod:
Štramberská 2871/47, 709  00, Ostrava

Kancelář Praha :
AVENIR BUSINESS PARK – Budova E, Radlická 751/113E, Nové Butovice / Praha 5, 158 00

Ičo: 27801454
Dič: CZ27801454

Kontaktní osoba

Ing. Radim Pachlopník
Production Director

Email: radim.pachlopnik@vitkovicesteel.com 
Mobil: +420 602 712 835